Úvod O městě Aktuality Aktuality z města 21. ročník Mezinárodního festivalu Divadlo

21. ročník Mezinárodního festivalu Divadlo

Divadlo 2013

Výběr nejzajímavějších domácích inscenací, produkce souborů z Ruska, Polska, Maďarska, Lotyšska, Slovenska i bohatý alternativní a doprovodný program slibuje jednadvacátý ročník mezinárodního festivalu Divadlo, který se v Plzni uskuteční ve dnech 11. až 18. září.

Hlavním lákadlem je inscenace Slečna Julie moskevského Divadla národů v režii uměleckého šéfa berlínské Schaubühne Thomase Ostermeiera, která byla nominována na prestižní ocenění Zlatá maska. Z Polska přijede jedno z nejvýraznějších divadel posledních let Teatr Polski z Vratislavi s představením O Matce a Vlasti v režii Jana Klaty, nové rižské divadlo přiveze neokázalou, ale výpovědí silnou inscenaci Černé mléko. Autorskou komedii s názvem 42. týden uvede budapešťské Divadlo Bély Pintéra. Slovensko na festivalu zastoupí Holokaust autora Viliama Klimáčka v režii Rastislava Balleka v podání bratislavského Divadla Aréna.

Program domácích divadel nabídne více menších inscenací netradičního divadla, tedy kabarety, autorské projekty, objevné dramatizace, nový cirkus i loutky. Například pražské Divadlo Ungelt uvede hru Keitha Huffa Deštivé dny, Divadlo v Dlouhé Ibsenova Eyolfeka a Studio hrdinů zastoupí Sorokinův Den opričnika.

Tradiční epilog bude patřit Divadlu pod Palmovkou s inscenací hry Králova řeč a Činohernímu klubu s představením Před západem slunce. Program doplní taneční, pohybová a multižánrová představení, worshopy, výstavy a projekce filmů.

Informce k programu jsou k dispozici na akce.plzen.eu

Zveřejněno: 7. 9. 2013, Pecuch Martin