Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Adra vyhlásila vítěze regionálního kola…

Adra vyhlásila vítěze regionálního kola výtvarné soutěže

Zdroj foto: ADRA

S cílem upozornit děti na problematiku lidí, kteří jsou nuceni opustit svoji zemi, vyhlásila letos humanitární organizace ADRA výtvarnou soutěž pro žáky prvního stupně základních škol s názvem „Na moři, po souši, vzduchem, aneb z místa na místo". Vyhlášení regionální kola se uskutečnilo v pátek 22. března v Kulturním, volnočasovém a křesťanském centru na Skvrňanech. Záštitu nad ním převzal primátor Martin Baxa, který vítězům předal věcné ceny.

„Výkresů se v letošním ročníku sešlo téměř 160, některé děti doplnily obrázek i odpovědí na anketní otázku ,Jak bych představil svému kamarádovi z ciziny Čechy´,“ doplňuje Stanislav Valenta, vedoucí Dobrovolnického centra Plzeň.

Dětskou porotu nejvíce zaujalo společné dílo Katky Maříkové, Žanety Kotorové a Bětky Kasalové z družiny 14. základní školy. U rodičů zvítězil obrázek Lucie Havlové z I. B 26. základní školy. Odborná porota vybrala kresbu Martina Pecha z I. A Schwarzovy základní školy.

Zveřejněno: 25. 3. 2013, Pecuch Martin