Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Akce Naše - vaše kultura představí aktivity…

Akce Naše - vaše kultura představí aktivity národnostních menšin a cizinců žijících v Plzni

Zajímavý program nabízí v pátek 20. září 2013 od 16 hodin kulturní dům Peklo. V rámci projektu Naše - vaše kultura 2013 tady vystoupí zástupci národnostních menšin a cizinců žijících v Plzni a představí svoji aktivní činnost, kterou se snaží rozvíjet vztahy s většinovou společností a zároveň obohacovat plzeňskou kulturu. Součástí programu jsou rovněž různé workshopy a ochutnávka exotických pokrmů. Multikulturní nabídce bude předcházet odborná část, jež je zaměřena na pořádání multikulturních akcí v celé České republice.

„Cílem akce je podpora oboustranné kultivace vztahu většinové společnosti a minorit a také snaha změnit pohled na cizince žijící a pracující v našem městě,“ uvedla Květuše Sokolová, vedoucí odboru kultury magistrátu, který akci pořádá společně s Centrem na podporu integrace cizinců pro Plzeňský kraj a ve spolupráci s Espritem - plzeňským kulturním servisem.

Ilustrační obrázek

(ilustrační obrázek)

Celý program najdete v přílohách článku.

Program (pdf, 1.23 MB)
Zveřejněno: 19. 9. 2013, Pecuch Martin