Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Alfa připravila hru Pěna dní

Alfa připravila hru Pěna dní

V neděli 10. února 2013 od 18 hodin uvede Divadlo Alfa hru Pěna dní na námět knihy Borise Viana. Představení je součástí rozsáhlého frankofonního projektu Karavany deseti slov, kterého se Divadlo Alfa účastní již posedmé. Projekt vznikl v lyonském divadle Asphodeles s myšlenkou vytvořit v různých zemích umělecké dílny, které se nechají inspirovat deseti slovy vyhlášenými závazně pro všechny účastníky.

„Na dramatizaci knihy Pěna dní jsme měli chuť ještě předtím, než bylo oznámeno deset slov pro letošní ročníky Karavan. Velmi nás pak potěšilo, jak jsou všechna tato slova na dílo Borise Viana lehce aplikovatelná,“ říká k letošnímu ročníku projektu lektorka a herečka Divadla Alfa Blanka Josephová-Luňáková.

Záštitu nad projektem převzala Francouzská aliance v Plzni.

Zveřejněno: 6. 2. 2013, Pecuch Martin