Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Armáda se představuje školám v Kulturním…

Armáda se představuje školám v Kulturním domě Peklo

Ilustrační foto z Afgánistánu.

Ilustrační foto

Armáda České republiky, která se do letošního programu Slavností svobody zapojila rozšířenou prezentační akcí, připravila zajímavý pořad pro školy už ve čtvrtek 2. května dopoledne v kulturním domě Peklo. Školáky lákala na možnost podívat se a na „vlastní kůži“ si osahat ruční zbraně a výstroj používanou u vojenské hasičské jednotky Jince nebo zastřílet si na střeleckém trenažéru.

V rámci interaktivního populárně-naučného pořadu, v němž hlavní roli hráli příslušníci 13. dělostřelecké brigády „Jaselská“ Jince, si mohli studenti také zasoutěžit. Zajímavá byla prezentace provinčního rekonstrukčního týmu v Lógaru, který pět let pomáhal v této východoafghánské provincii místním lidem zlepšovat životní úroveň. Celkem tady realizoval 248 projektů, prioritně v oblastech bezpečnosti, podpory vládní infrastruktury, zemědělství a vodního hospodářství, Kromě toho se rovněž věnoval řadě aktivit ve školství, zdravotnictví nebo místní infrastruktuře. Největším a nejvýznamnějším projektem se stala stavba střední zemědělské školy, která je první odborně zaměřenou školou v provincii. Vzhledem k tomu, že zemědělství je v Lógaru nejrozšířenějším zdrojem obživy, může tato škola s kapacitou 500 studentů významně přispět k hospodářskému růstu regionu.

Zveřejněno: 2. 5. 2013, Mařanová Helena