Úvod O městě Aktuality Aktuality z města ArtCamp se propojil s projektem Evropské…

ArtCamp se propojil s projektem Evropské hlavní město kultury 2015

Účastníci letní školy ArtCamp se svými reportážními fotografiemi zapojí do projektu EHMK 2015

Pod vedením Angely Durón Larson, pedagožky z University of Houston – Clear Lake mají během třetího červencového týdne v kurzu plenérové fotografie letní školy ArtCamp vzniknout reportážní fotografie reflektující události spojené s projektem Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015, atmosféru města i samotné letní školy. ArtCamp 2013 vkročil do svého druhého týdne, ve kterém nabízí celkem třináct kurzů.

Pojítkem mezi ArtCampem a projektem Evropské hlavní město kultury 2015 je rovněž čtvrteční vernisáž v prostoru Světovaru, kde se konal první umělecký rezidenční pobyt. Ve čtvrtek 18. července se tady od 18 hodin kromě tanečního představení uskuteční prezentace prací studentů Ústavu umění a designu i výsledků intenzivního týdenního soustředění účastníků „artcampového“ kurzu Nová média pod vedením docenta Vladimíra Merty. K vidění budou prostorové, akustické a vizuální instalace, z nichž většina přímo reaguje na prostor Světovaru.

Úspěšní absolventi prvních čtrnácti kurzů ArtCampu už na konci prvního týdne prezentovali výsledky své intenzivní práce. K vidění byly figurální kresby, výrobky z porcelánu, multimediální práce, šperky, fotografie, kamenotisky, malby návrhy designu nebo krátká videa. Některá díla vznikala pod vedením hostujícím umělců jako například profesora Karola Weisslechnera z Vysoké školy výtvarných umění v Bratislavě nebo známého fotografa Miro Švolíka.

Zveřejněno: 16. 7. 2013, Kubalová Zdeňka