Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Artotéka se rozšíří o tři umělecká díla

Artotéka se rozšíří o tři umělecká díla

Tři umělecká díla obohatí Artotéku města Plzně. Radní rozhodli na základě doporučení odborné poroty o koupi výtvarných děl Benedikta Tolara (Střecha), Václava Maliny (Konstrukce podle barev III) a Klementa Štíchy (Šumavské nokturno) v celkové výši 98 tisíc korun.

V současné době Artotéka města Plzně zahrnuje 120 výtvarných děl v celkové hodnotě 2 017 344 Kč. Jsou v ní zastoupeni významní umělci plzeňské oblasti, jako jsou např. Jiří Patera, Miroslav Tázler, zástupci plzeňské malířské školy 70. – 80. let 20. století (tzv. Paterův kroužek) – V. Havlíček, M. Maur, J. Samec a další. Dále jsou ve sbírce zastoupena díla Bronislava Losenického, Květy Monhartové, Františka Bálka, Jarmily Dytrychové, Marie Lacigové, Jiřího Kovaříka, Jiřího Rataje aj. Kompletní informace jsou k dispozici na webových stránkách Artotéky: www.artotekaplzen.cz.

Artotéka města Plzně je systémovým projektem podpory výtvarného umění ve městě Plzni, který je živou kolekcí současného lokálního výtvarného umění. Projekt Artotéky města Plzně připravili v roce 1995 pracovníci Odboru kultury Magistrátu města Plzně. Hlavní myšlenkou celého projektu bylo prezentovat současné umění plzeňských autorů ve veřejných prostorech města a podporovat tvorbu plzeňských a s Plzní spjatých umělců. Artotéka města Plzně byla založena dne 1. ledna 1996 Na její financování je většinou ročně uvolňována z městského rozpočtu částka ve výši 100 000 Kč, tato částka je alokována v rozpočtu OK MMP i v letošním roce.

Zveřejněno: 17. 10. 2013, Pecuch Martin