Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Barevné lavičky opět zdobí Smetanovy sady

Barevné lavičky opět zdobí Smetanovy sady

Barvené lavičky opět zdobí Smetanovy sady.

Poosmé rozsvítily Smetanovy sady kromě květinových záhonů barevné lavičky. Z desítek výtvarných návrhů, které předložili studenti Ústavu umění a designu, bude na základě výběru sponzorů dvanáct laviček zpříjemňovat posezení a odpočinek Plzeňanům a návštěvníkům města až do konce října.

Akce Plzeňské lavičky, kterou pořádá Rotary klub Plzeň Beseda ve spolupráci s Ústavem umění a designu, už pomohla díky předešlým ročníkům celkem 1,6 miliony korunami sdružení Help Me ke zkvalitnění asistenčních služeb pro handicapované klienty a k financování jejich volnočasových aktivit.

„Město Plzeň věnuje veřejnému prostoru velkou pozornost. Plzeňské lavičky kromě toho, že ozvláštňují toto krásné místo, navíc propojují práci studentů Ústavu umění a designu s užitečnou pomocí handicapovaným,“ prohlásil primátor Martin Baxa při zahájení akce.

Barvené lavičky rozsvítily Smetanovy sady

Zveřejněno: 23. 4. 2013, Mařanová Helena