Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Bavorské projekty podporující Plzeň –…

Bavorské projekty podporující Plzeň – Evropské hlavní město kultury získaly podporu EU

V Centru Bavaria Bohemia se pořádá mnoho kulturních akcí.

Ilustrační foto

Zhruba 14 miliony korun se bude prostřednictvím programu přeshraniční spolupráce podílet Evropská unie na projektu Regio 2015. Připravilo jej Centrum Bavaria Bohemia Schönsee, aby podpořilo Plzeň jako Evropské hlavní město kultury v roce 2015. Uskuteční se tak řada bavorských akcí z oblasti divadla, tance nebo hudby. Příkladem je akce nazvaná Vlak za kulturou na trase Mnichov - Praha, respektive Regensburg - Plzeň. Upravený vagon bude v období od května do září vždy o víkendu sloužit kultuře. Podrobný popis projektů chtějí obě strany, tedy česká a bavorská, prezentovat společně v nejbližším období.

Centrum Bavaria Bohemia podporuje Plzeň dlouhodobě. Například v rámci svého projektu Impuls 2015 shromáždilo nápady německých subjektů a vytvořilo pro projekt Plzeň – Evropské město kultury 2015 více než 100 možných příspěvků v hodnotě kolem tří milionů eur. V tomto roce se například realizuje Akce 365 – Denně jedno poselství pro Plzeň 2015. Každý den v roce se německé osobnosti vyjadřují na portálu www.bbkult.net a zároveň na starobylé radnici v Řezně k projektu Plzeň 2015.

Zveřejněno: 15. 7. 2013, Kubalová Zdeňka