Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Část historického centra se během Slavností…

Část historického centra se během Slavností svobody opět vrátí do roku 1945

Bohatý program slibují organizátoři projektu „Plzeň 1945“, který je jako každý rok součástí Slavností svobody. Návštěvníci se mohou těšit na autentické vojenské campy, historickou techniku, vojáky trénující pořadová cvičení, ale také na dámy oděné do dobových šatů nebo dřevěný plot s protektorátními plakáty a vyhláškami. Do roku 1945 se vrátí část historického centra, a to především Proluka a Křižíkovy sady.

Kromě legendární 2. pěší divize a 16. obrněné divize bude k vidění i camp Československé samostatné obrněné brigády, která sloužila v době války pod britskou vlajkou a do Plzně dorazila 7. května 1945, tedy jen den po americké armádě.

Kromě kultovních jeepů se při Slavnostech svobody představí americké vozy Dodge, GMC, Half Track, obrněné transportéry M8 Greyhound, Chevrolet, motorky Harley Davidson a také zbraně, mezi nimi klasické britské a americké pušky, samopaly, pistole, revolvery, lehké a těžké kulomety. Zájemcům je ukáží uniformovaní vojáci.

Na odpoledne je pro každý den připraven hudební program s kapelami Original Alva Vinariko Orchestra, Pilsner Jazz Band nebo Doris & Swinngin´ Bastards.

Další informace na www.slavnostisvobody.cz

Zveřejněno: 28. 3. 2013, Pecuch Martin