Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Chorvatská klavíristka Ida Gamulin přispěje…

Chorvatská klavíristka Ida Gamulin přispěje na projekt Lví očko

Chorvatská klavíristka Ida Gamulin přispěje na projekt Lví očkoBenefiční koncert chorvatské klavíristky Idy Gamulin se dnes v 19 hodin koná v Masných krámech. Jedna z nejtalentovanějších pianistek současné doby svým vystoupením přispěje na projekt Lví očko, který je naplňován již čtvrtým rokem v mateřských školách v Plzni a západních Čechách. Tým Lvího očka za tu dobu změřil zrak téměř u 5 000 dětí a odhalil odchylky od fyziologických norem v 18 procentech. Pokud jsou objeveny včas, dokáží je lékaři v 95 procentech odstranit.

Na programu koncertu s názvem OD Dore do blesa“ jsou skladby Chopina, Liszta, Pejacseviche a Popandopula.

Ida Gamulin absolvovala záhřebskou hudební akademii. Učinkovala jako sólistka s orchestry téměř  ve všech evropských zemích, Rusku a Spojených státech s renomovanými dirigenty. Byla též hostem mezinárodních  festivalů Spoletto, Freiburg, Varna, Dubrovník, Stratford, Janáčkův festival. Často hraje také v České republice, především v Praze, kde koncertovala  v Rudolfinu, kostele sv. Anežky a Lichtenštejnském paláci. Natočila  významná díla pro BBC, CBS, France Musique, Radio SA, Bayerische Rundfunk, a to pro rozhlas i televizní stanice. Její nahrávka Brahms Sonáta fis moll byla uvedena mezi nejlepšími výkony světového Adresáře vážné hudby.

Zveřejněno: 12. 9. 2013, Pecuch Martin