Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Convoy of Liberty letos tvořilo na 170 kusů…

Convoy of Liberty letos tvořilo na 170 kusů vojenské techniky

Přibližně 170 kusů vojenské techniky se dnes zúčastnilo konvoje historických vozidel, který je jedním z vrcholů Slavností svobody. Silnici na Klatovské třídě lemovaly tisíce Plzeňanů, kteří se na „Convoy of Liberty“ přišli podívat. Přední část konvoje tvořená bojovým čelem a džípy s veterány dojela až na náměstí Republiky.

„Bojové čelo konvoje tvořila autentická vozidla, která byla přemalována tak, aby odpovídala dobovým skutečnostem. Klatovskou třídou tak opravdu projela část 16. obrněné divize,“ uvedla Zuzana Smotlachová, vedoucí odboru prezentace a marketingu magistrátu. Za ním projely džípy s americkými a belgickými veterány, kteří tradičně patří k nejvyhledávanějším postavám celé přehlídky. Jako každoročně mávali přihlížejícím a rozdávali úsměvy.

Kromě vojáků se na džípech objevila i česká děvčata vítající své osvoboditele v dobových kostýmech.  Nechyběla obrněná vozidla, ambulance, kola ani motorky a živá hudba v podání skotských dudáků. Na jednom z džípů se objevil stíhací pilot RAF, brigádní generál Miroslav Štandera.

Zveřejněno: 5. 5. 2013, Pecuch Martin