Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Čtvrtý městský obvod představil primátorovi…

Čtvrtý městský obvod představil primátorovi své stěžejní projekty

Primátor Baxa se starostou Chalupným návštívili 54. MŠ.

Výstavba dvou nových pavilonů u 54. mateřské školy a moderní plovárna na pravém břehu Úslavy pod Lobezským parkem jsou dva projekty, které v současné době patří mezi priority Městského obvodu Plzeň 4 – Doubravka. S oběma záměry se seznámil při plánované návštěvě městského obvodu v úterý 9. dubna 2013 primátor Martin Baxa.

Potřebu rozšířit kapacitu mateřské školy ve Staniční ulici zdůvodňují zástupci obvodu změnou složení obyvatelstva, jehož počet se nyní pohybuje kolem dvaceti pěti tisíc. „Především se zvyšuje počet mladých rodin, které se stěhují do našich rozvojových území,“ podotýká starosta Michal Chalupný. Celkem šest mateřských škol navštěvuje zhruba 600 dětí. Dva nové pavilony by kapacitu zvýšily o 52 míst. Celkové náklady na jejich stavbu jsou odhadnuty na 20 milionů korun včetně DPH. Objekty jsou vyprojektovány multifunkčně a v budoucnu se dají využít i jinak. Například jako jesle, speciální třídy nebo pro kulturní vyžití.

Společně si také prohlédli místo, kde má vzniknout přírodní koupaliště.

Projekt originálního přírodního koupaliště má již územní rozhodnutí. Pokud městský obvod uspěje se žádostí o dotaci z evropských fondů, začít stavět by se mohlo v příštím roce. Odhad nákladů činí přes 11 milionů korun bez DPH. Rekreační zóna se má rozkládat na pravém břehu řeky Úslavy mezi Rokycanskou a Lobezskou ulicí, na nyní zanedbaných městských pozemcích. Ty by se měly proměnit ve dvouhektarový park pro rodiny s dětmi, jehož součástí budou čtyři tůně z převážné části přírodního charakteru. Počítá se zde s vybudováním hřiště na pétanque a instalací vodních prvků. Obě místa, kde se projekty mají realizovat, si primátor Baxa osobně prohlédl.

Zveřejněno: 9. 4. 2013, Mařanová Helena