Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Další inscenací činohry Divadla J. K. Tyla…

Další inscenací činohry Divadla J. K. Tyla je jedna z Shakespearových komedií

Markéta Frösslová (Rosalinda) a Jan Maléř (Orlando) v Shakespearově komedii Jak se vám líbí.

Foto: Pavel Křivánek

Činoherní soubor Divadla J. K. Tyla nastudoval novou hru. Komedii Williama Shakespeara Jak se vám líbí uvede v premiéře v sobotu 4. května 2013. Shakespeare v ní přivádí na jeviště jednu ze svých nejkrásnějších postav Rosalindu. V režii Juraje Deáka se v hlavních rolích představí Markéta Frösslová, Kamila Šmejkalová a Jan Maléř.

„Mám tuhle komedii zažitou už z představení na DAMU, ovšem jako Célie. Když jsem sledovala spolužačku, která hrála Rosalindu, viděla jsem, že to není nic lehkého. Ale jak těžké je to doopravdy, to pociťuji teprve teď na vlastní kůži,“ říká představitelka Rosalindy Markéta Frösslová.

Nejbližší reprízy jsou na programu 7., 22. a 30. května.

Zveřejněno: 2. 5. 2013, Mařanová Helena