Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Datová schránka o historii 21. základní…

Datová schránka o historii 21. základní školy bude umístěna v Techmanii

Půdní vestavba rozšíří kapacitu družiny 21. základní školy v Plzni.

Půdní vestavbu o ploše 330 m2, která poskytne zázemí žáků ve školní družině, dokončuje v těchto dnech plzeňská 21. základní škola. Kromě čtyř nových heren včetně zázemí byly rekonstruovány i ostatní prostory družiny.  Podle ředitele Martina Prokopa je tato investiční akce ve výši deseti milionů korun důležitým milníkem v historii školy. Právě proto se vedení školy rozhodlo vytvořit datovou schránku s informacemi o její historii a současném životě v Plzni. Schránka bude 30. srpna umístěna do zdi 3D planetária, které se dokončuje v Techmanii. „Instalací naší schránky do stěny nového objektu Techmanie chceme symbolicky vyjádřit sepětí formálního a neformálního vzdělávání a dát najevo úzké vazby, které k sobě naše instituce dlouhodobě mají,“ sděluje ředitel.

Schránka zůstane nedotknuta až do roku 2060, kdy uplyne 100 let od založení samotné školy.

Zveřejněno: 19. 8. 2013, Mařanová Helena