Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Díky výstavě se Plzeň stala městem…

Díky výstavě se Plzeň stala městem centrálních bankéřů

Ukázka grafiky výstavy

Zdroj foto: www.chranimekorunu.cz

Guvernér České národní banky Miroslav Singer zahájil v Plzni interaktivní vzdělávací výstavu k 20. výročí české koruny a ČNB. Zábavnou a neotřelou formou představuje, co dělá centrální banka a jaká je její role v ekonomice. Je vhodná především pro školní publikum, ale zajímavá pro všechny návštěvníky.

„Naše výstava připomíná úspěšné dvacetiletí české koruny. Návštěvníkům umožní, aby si ve formě hry vyzkoušeli téměř vše, co je pro nás centrální bankéře do jisté míry každodenní rutinou,“ uvedl guvernér ČNB Miroslav Singer. „Těší mě, že ji mohu dnes zahájit v Plzni, městě celosvětově známém svým skvělým pivem a stále více i kladným vztahem ke kulturnímu dění, což dokazuje i titul Evropské hlavní město kultury 2015," dodal Miroslav Singer.

Interaktivní výstavu ČNB tvoří sada pěti her, které zábavnou a neotřelou formou představují hlavní činnosti centrální banky a její roli v ekonomice. Hry se ovládají dotykem prstů na obrazovce nebo pohybem vlastního těla, návštěvníci tak mohou vlastníma rukama držet inflaci na cílové dvouprocentní hranici a řídit oběh peněz, anebo prověřit svoji znalost ochranných prvků bankovek.

Zájemci mohou výstavu navštívit od 26. března do 19. dubna 2013 ve Studijní a vědecké knihovně Plzeňského kraje ve Smetanových sadech.

Zveřejněno: 25. 3. 2013, Mařanová Helena