Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Divadelní léto se vrací na náměstí Republiky…

Divadelní léto se vrací na náměstí Republiky se Třemi mušketýry

Tisková konference - Divadelní léto

Na jeviště Divadelního léta pod plzeňským nebem se po pěti letech vrací patron projektu Jan Přeučil. S ostatním herci Viktorem Limrem, Radkem Valentou, Petrem Konášem, Janem Teplým, Kristýnou Leichtovou a dalšími si zahraje v legendárním příběhu Tři mušketýři, které na základě předlohy Alexandra Dumase st. nastuduje režisér Vilém Dubnička. Kulisy hře z části vytvoří katedrála sv. Bartoloměje. Festival zahájí 30. června. Devět repríz inscenace Tři mušketýři vystřídá loňská hra V nouzi poznáš přítele v šesti reprízách, z nichž dvě kumštýři odehrají ve slovenských Košicích v rámci oficiálního programu projektu Evropské hlavní město kultury 2013.

„Tři mušketýři jsou příběhem o přátelství, hrdinství, odvaze, romantice, službě a naivním patosu, který všechny ty fenomény spojuje. My se dnes za tak silné, upřímné a pravdivé činy a slova trochu stydíme, na druhou stranu se i v Mušketýrech na to pohlíží s velkou nadsázkou a humorem,“ prohlásil režisér Vilém Dubnička, který se chystá pojmout kulturní Dumasů román hravě, lehce a především netradičně. O návrh scény se stejně jako v loňském roce postará pražský scénograf Pavel Kodeda, o pohybovou spolupráci a šerm Karel Basák.

Během června vznikne na náměstí Republiky malé divadelní městečko. Hlediště bude po obou stranách mírně zešikmené a vytvoří tak nefalšovanou divadelní arénu. Zajistí také perfektní výhled ze všech míst. Vedle něj bude po celou dobu trvání festivalu umístěna kavárna.

Důležitým inovativním prvkem Divadelního léta je odpolední program, zaměřený především na rodiny s dětmi a mladé lidi. Letos dostanou prostor mladí umělci z Plzeňského kraje a z plzeňských neziskových organizací, které se věnují práci s dětmi a mládeží. V rámci podvečerního programu zopakují organizátoři několik repríz představení Ant Hamptona a Gert – Jan Stama s názvem OK OK, které se bude konat v prostorách Muzea loutek. Na doprovodném programu spolupracují se společností Plzeň 2015.

Předprodej vstupenek je realizován přes síť Plzeňská vstupenka a již odstartoval. Základní vstupné je 290 korun.

Zveřejněno: 3. 4. 2013, Pecuch Martin