Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Divadelní léto uvádí Tři mušketýry

Divadelní léto uvádí Tři mušketýry

Tři mušketýři

1. – 17. července, náměstí Republiky

Šestým rokem se může Plzeň těšit na letní divadelní festival, který je svou koncepcí naprosto jedinečný. Přináší totiž divadelní představení pod širým nebem tam, kde by je divák jen málo čekal. Do povědomí se festival zapsal především inscenací Revizor, při které hrála celá budova historické radnice a bylo nutné například i přerušit tramvajový provoz. Diváky však nadchl i Král jelenem u Západočeského muzea nebo Marná lásky snaha v moderním prostředí hotelu Marriott.

Letos se Divadelní léto pod plzeňským nebem opět představí na náměstí Republiky, kde uvede svou šestou inscenaci. Plzeňské náměstí je jistě nádherné místo, zvlášť když si jako hlavní kulisu zvolíte katedrálu sv. Bartoloměje. K tomu přidejme titul Tři mušketýři a například herce Jana Přeučila v roli kardinála Richelieu. To zní jako patent na neopakovatelný zážitek. Režie se ujal opět Vilém Dubnička, který k chystané inscenaci řekl: „Někdy se to prostě sejde. Věci do sebe zapadají jakoby samy a vy se skoro až bojíte, v čem je háček, kdy přijde prozření. No a letos se to sešlo. Výborné herce máme vždycky, ale letos se na to, že jich je 23, sešla nebývale silná kombinace. Zajímavé místo v centru Plzně máme vždycky, ale náměstí Republiky s kulisou chrámu sv. Bartoloměje je pro letošní komedii jako dělaná. To nejlepší se snažíme vybírat vždycky, ale Mušketýři jsou jenom jedni – vlastně tři – nebo čtyři? Však Vy víte. Jak říkám, někdy se to prostě sejde. Přijďte se podívat. Jeden za všechny, všichni za publikum!". Tři mušketýři mají slavnostní premiéru 30. června 2013 a následně se jejich příběh o přátelství ještě devět krát zopakuje.

Zveřejněno: 25. 6. 2013, Pecuch Martin