Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Divadlo Alfa připravilo novou inscenaci pro…

Divadlo Alfa připravilo novou inscenaci pro malé diváky

Třetí premiérou letošní sezóny v Divadle Alfa je hra Ptej se PROČ? aneb Svět podle Křečka autorsko-režisérské dvojice Tomáš Jarkovský a Jakub Vašíček. Hra pro děti z mateřských škol a žáky prvních až třetích tříd základních škol vznikla původně na objednávku loutkového divadla ve slovinském Mariboru, kde měla premiéru 3. března 2011. Plzeňské uvedení je českou premiérou.

„Otázky, které v této inscenaci zazní, vycházejí z naší vlastní zkušenosti, přičemž je pro nás důležité, že na ty opravdu zásadní neznáme vlastně odpověď dodnes. Ptej se PROČ? tak pro nás není inscenací edukativní - tedy o tom, že chytří dospělí vysvětlují dětem, jak to na světě chodí - ale inscenací, v níž se společně s diváky snažíme otevírat témata, která nám -  a snad i jim - přijdou důležitá,“ říká jeden z autorů hry Jakub Vašíček.

Premiéra pro veřejnost se koná netradičně v sobotu odpoledne. Jako první tedy mohou Svět podle Křečka vidět děti s rodiči o velikonočním víkendu, 30. 3. v 15 hodin.

Zveřejněno: 27. 3. 2013, Pecuch Martin