Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Divadlo Alfa uvede první premiéru letošní…

Divadlo Alfa uvede první premiéru letošní sezony

Pohádka Otesánek

Pohádku Otesánek, dobře známou ze zpracování K. J. Erbena, umístil mladý liberecký dramatik a dramaturg Vítek Peřina do současnosti, a navíc jako bonus pro „našince“ příběh důsledně zasadil do plzeňského regionu, včetně města Plzně.

„Ale protože autor předlohu umístil na Plzeňsko Otesánek si - po ‚rendlíku‘ a ‚ucháči‘ a tátovi s mámou (z Ejpovic) ‚pošmákne‘ ještě na hostinském z Kyšic, poté slupne celé Divadlo ALFA - i s herci a diváky (tedy i oni, se svým způsobem, stanou - samozřejmě jen pasivně - součástí příběhu) - a zálusk dostane dokonce i na mistry z ‚Viktorky‘! Ještěže i v Peřinově dramatizaci vystupuje babka s motyčkou…,“ prozrazuje k nové inscenaci dramaturg Divadla ALFA Pavel Vašíček.

Součástí představení budou i filmové záběry, které Divadlo ALFA natáčelo ve spolupráci s FC Viktoria Plzeň.

Hra, jejíž motivy jsou rafinovaně stavebně i scénicky skloubeny, je inscenována jako „divadlo na divadle“ a kromě herců režisér pracuje i s maňásky a marionetami.

Zveřejněno: 2. 10. 2013, Pecuch Martin