Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Divadlo J. K. Tyla slaví 10 let Nového…
Přečíst článek nahlas

Divadlo J. K. Tyla slaví 10 let Nového divadla

Divadlo J. K. Tyla připomene komponovaným galavečerem 10 let v Novém první kulaté výročí Nového divadla. Během večera zazní ukázky z nejlepších a nejoblíbenějších inscenací z desetiletého repertoáru, ale i improvizovaný skeč na téma nového divadla v podání Jaroslava Matějky a Michala Štěrby. V rolích moderátorů se postupně představí vedle ředitele DJKT Martina Otavy také šéfové jednotlivých uměleckých souborů – Apolena Veldová, Lumír Olšovský, Jiří Petrdlík a Jiří Pokorný. Koncert se koná v sobotu 21. září od 19 hodin na Nové scéně.

240919_Nove_divadlo_djkt

Zdroj fotografií: archiv DJKT

„Nové divadlo v Plzni bylo oficiálně otevřeno 2. září 2014, první diváky jsme zde ale přivítali o den dříve, kdy se odehrála předpremiéra Prodané nevěsty,“ připomněl Martin Otava a dodal, že u příležitosti výročního slavnostního koncertu si každý divák odnese stejně jako první návštěvníci před deseti lety pamětní vstupenku.

„Divadlo má v Plzni jedinečnou tradici, o čemž svědčí 160. sezóna stálého českého divadelnictví v našem městě i 10. výročí otevření Nového divadla, které si právě připomínáme. Divadelní příznivce i návštěvníky města upoutá zajímavý design budovy s nepřehlédnutelnou ojedinělou fasádou z litého betonu. A právem, neboť plzeňské Nové divadlo je jediná moderní divadelní budova doplněná současnými divadelními technologiemi, která byla postavena v České republice po roce 1989,“ uvedla radní města Plzně pro oblast kultury a památkové péče Eliška Bartáková.

240919_DJKT_divadlo_1

Nové divadlo v Plzni, ve kterém se nachází dvě scény – Nová scéna pro 461 diváků a variabilní Malá scéna až pro 120 diváků, bylo postaveno jako hlavní investice projektu Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015. „V roce 2018 jsme foyer Nové scény vybavili pohodlnějším sedacím nábytkem a novou oponou ve světlejším, příjemnějším tónu. Společně s Obytnou zónou Sylván, která budovu Nového divadla spravuje, jsme v hledišti Nové scény vylepšili osvětlení schodiště a pořídili elektroakustický dozvuk Ambiance renomované francouzské značky L-Acoustics. Jednalo se o vůbec první takto komplexní instalaci na světě,“ podotkl Martin Otava. V současnosti se řeší zastřešení atria a bezbariérový vstupu i do předních řad hlediště Nové scény.

Poslední vstupenky lze zakoupit v pokladně předprodeje Smetanovy sady 16, 301 00 Plzeň, on-line na webových stránkách www.djkt.eu nebo v síti Plzeňská vstupenka.

Editace textu: Hana Josefová

Zveřejněno: 19. 9. 2024, Martin Pecuch

Doprava v Plzni

Informace o aktuálních dopravních omezeních v Plzni