Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Do Plzně se v září sjedou archeologové z…

Do Plzně se v září sjedou archeologové z celého světa

Ilustrační fotografie

Zdroj foto: www.facebook.com/worldarchaeologicalcongress

Na pět zářijových dnů se do Plzně sjedou archeologové z celého světa. Prozatím se registrace účastníků zastavila na čísle 1150. Organizátoři v pořadí 19. kongresu Evropské asociace archeologů, který se poprvé koná v České republice, ale počítají s příjezdem až patnácti set odborníků.

Světové setkání organizuje katedra archeologie Fakulty filozofické Západočeské univerzity za podpory města Plzně, společnosti Plzeň 2015 a řady významných oborových institucí.  Hlavními tématy příspěvků budou interpretace archeologických pramenů, péče o archeologické dědictví, teorie a paradigmata v archeologii, archeologie a veřejnost, archeologie jídla a pití, archeologie a přírodní vědy. Účastníky čeká také bohatý doprovodný program, který je zavede například do Měšťanské besedy na slavnostní zahájení akce nebo do plzeňského pivovaru. V  průběhu kongresu mohou zdarma navštívit také Západočeské muzeum, věž katedrály sv. Bartoloměje a další plzeňské památky. Exkurze organizované před začátkem kongresu a po jeho ukončení povedou také za archeologickými památkami na jižní Moravu, do západních Čech i Bavorska.

Kongres se koná od 4. do 8. září 2013.

Zveřejněno: 23. 7. 2013, Pecuch Martin