Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Do povodněmi zasažených oblastí vyrazili na…
Přečíst článek nahlas

Do povodněmi zasažených oblastí vyrazili na pomoc dobrovolní hasiči z Plzně

Dobrovolní hasiči z Plzně a Plzeňského kraje pomáhají v oblastech postižených povodní. Do obce Jeseník a okolních obcí, které patří k nejvíce zasaženým lokalitám, vyrazila ve čtvrtek 19. září 2024 družstva dobrovolných hasičů z Bílé Hory a Janovic nad Úhlavou společně s hasiči profesionálními v rámci tzv. odřadu. Dobrovolné hasiče nabídlo Hasičskému záchrannému sboru České republiky město Plzeň po vzájemné dohodě se starosty plzeňských městských obvodů.

240919_povodne_hasici_pomoc_01

Dobrovolní hasiči z Plzně vyrazili pomáhat do oblastí zasažených povodní. Fotografie: M. Pecuch

„Díky vstřícnosti starostů našich obvodů se nám podařilo domluvit se na společném postupu také s hasičským záchranným sborem. Kromě hasičů z Bílé Hory nabídli pomoc také družstva z Bolevce, Litic, Božkova, Radobyčic, Doubravky, Červeného Hrádku a Malesic. Chtěl bych všem, kteří se zapojili, velmi poděkovat. O to víc mě těší, že hasiči využijí právě techniku, kterou jsme jim v pondělí předali, konkrétně třímístnou terénní čtyřkolku,“ řekl primátor města Plzně Roman Zarzycký.

240919_povodne_hasici_pomoc_03

Michal Hausner, člen bezpečnostní rady ORP Plzeň a také starosta městského obvodu Plzeň-6 Litice, uvedl, že čtyřkolka pomůže hasičům například při převozu hasičů, ale rovněž s distribucí materiálu nebo potravin na místa, ke kterým jsou kvůli povodni zničené příjezdové cesty. „Protože budou převážně likvidovat škody, které voda napáchala, vyrážejí také s kalovými čerpadly, vysavači vody, motorovými pilami, elektrocentrálami a dalšími prostředky. Budou odklízet bahno, sutiny nebo polámané stromy,“ informoval.

240919_povodne_hasici_pomoc_02

Dodal, že dvě zmíněné jednotky zůstanou na místě zhruba týden a pak budou dle potřeby vystřídány hasiči v rámci dalšího odřadu. „Všichni dobrovolní hasiči, kteří v rámci Plzně nabídli pomoc, jsou připraveni k okamžitému odjezdu,“ uzavřel Michal Hausner.

240919_Hasici_povodne_pomoc_1

Text: Barbora Hájková

Zveřejněno: 19. 9. 2024, Monika Krausová

Doprava v Plzni