Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Do Týdne uměleckého vzdělávání a amatérské…

Do Týdne uměleckého vzdělávání a amatérské tvorby se zapojila i Plzeň

Ilustrační obrázek

Do iniciativy s názvem „Týden uměleckého vzdělávání a amatérské tvorby“, která se koná ve dnech 17. až 26. května, se prostřednictvím odboru kultury magistrátu zapojily některé plzeňské organizace, jako je například Divadlo pod lampou nebo Divadlo Dialog. Jedná se o týden občanské angažovanosti a podporu neprofesionálního umění, během kterého se veřejnosti představují nejrůznější kulturní a vzdělávací instituce, neziskové organizace a další občanské iniciativy obohacující kulturní dění v dané lokalitě.

Akce se koná pod záštitou komise pro UNESCO a Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice Senátu Parlamentu České republiky. Projekt má upozornit na zajímavé dění v kultuře, umění a vzdělávání po celé České republice.

Zveřejněno: 16. 5. 2013, Pecuch Martin