Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Dobrovolníci z celého světa připravili na…

Dobrovolníci z celého světa připravili na nábřeží piknik

Piknik se konal na nábřeží před Komerční bankou

Anglické nábřeží se v prostoru u Komerční banky v úterý večer proměnilo v piknik. Plzeňanům nabídl společnost patnácti dobrovolníků z celého světa, kteří přijeli zkrášlovat „zapomenutá“ plzeňská místa, a speciality jejich kuchyně, českou nevyjímaje. Chyběly jen zvuky přírody – typické pro piknikové stolování, ale ty nahradily tóny houslí a harmoniky a taky angličtina a čeština, při kterých se u dobrého jídla a pití vedly mezi účastníky zajímavé debaty.

I když účel pobytu dobrovolníků v Plzni je jasný – podíl na úpravě veřejných prostranství, většina z nich nezastírá, že důležité pro ně také je poznat kulturu země, do které přijíždějí. Navíc se poznávají navzájem, což je pro tuto skupinu, jejíž složení je opravdu světové (Srbsko, Francie, Španělsko, Jižní Korea nebo Turecko), nejen zajímavé, ale i zábavné.

Podle Evy Kraftové ze společnosti Plzeň 2015 je jeden z cílů pobytu dobrovolníků v Plzni již naplněn. Opuštěná zahrada u boleveckých vysokoškolských kolejí už není opuštěnou. Nyní se síla všech patnácti účastníků workcampu soustřeďuje na úpravu valu U Ježíška, kde by mělo vzniknout odpočinkové místo.

Kromě jídla byl piknik zajímavou příležitostí k debatám nejen o veřejném prostoru.

Na piknik se přišel podívat také primátor Martin Baxa.

Zveřejněno: 17. 7. 2013, Mařanová Helena