Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Dopravu v Plzni omezí řada stavebních akcí a…

Dopravu v Plzni omezí řada stavebních akcí a uzavírek

Foto ze setkání náměstka pro dopravu Miloslava Šimáka s novináři

Nadcházející měsíce budou z hlediska dopadů staveb na automobilovou i veřejnou dopravu v Plzni složité. V současné době je připravena řada investičních akcí, které nelze provést bez rozsáhlých uzavírek. Dopravní omezení budou vyžadovat trpělivost nejen motoristů, ale také cestujících veřejnou dopravou. Podle dosavadních předpokladů se uzavírky a omezení budou koncentrovat zejména do období od července do září letošního roku.

„Jedná se mimo jiné o rekonstrukci vybraných úseků tramvajové trati na Klatovské třídě a obnovu trati v Prešovské ulici. Připravena je výstavba druhé poloviny železničního mostu přes Prokopovu ulici a rekonstrukce Wilsonova mostu,“ vypočítává nejrozsáhlejší stavební akce na setkání s novináři náměstek pro dopravu Miloslav Šimák.

Již od 1. dubna bude uzavřena Prokopova ulice, kde Správa železniční dopravní cesty dokončí výstavbu železničního mostu. Trolejbusové linky č. 10 a 13 proto pojedou nejpozději do 24. července po objízdné trase přes most Milénia do Mikulášské ulice. Počátkem července pak zkomplikuje provoz v centru rekonstrukce Wilsonova mostu, s jejímž dokončením se počítá v roce 2014. „Po dobu oprav bude most úplně uzavřen i pro chodce. Přechod přes řeku bude možný jen po lávce k bývalému domu kultury. Trolejbusové a autobusové linky pojedou náhradní trasou po Anglickém nábřeží a ulicí U Prazdroje,“ upřesňuje Ondřej Prokop, vedoucí oddělení přípravy komunikací a mostů odboru investic plzeňského magistrátu.

Na období od července do září je plánována obnova plynovodu a kanalizace a také rekonstrukce vozovky v Koperníkově ulici. Současně dojde v souvislosti s přeložením škodovácké V. brány pro napojení areálu Techmania k rekonstrukci vozovky a zastávek veřejné dopravy v Borské ulici, a to od Břeňkovy ulice po odbočku ke stavebnímu učilišti. Oba opravované úseky budou uzavřeny pro automobily, počítá se i s omezeními veřejné dopravy.

Během 15 dnů v měsíci srpnu se uskuteční výluka na rekonstruovaných úsecích tramvajové trati v Prešovské ulici a také na Klatovské třídě, kde bude opraven přejezd Belánka, propadlé panely na Chodském náměstí a oblouky u smyčky Bory.

Na srpen je také naplánována uzavírka Lobezské ulice v úseku Částkova most přes Úslavu. Celoplošná oprava a částečné rozšíření vozovky zde bude spojeno s výměnou dlážděného povrchu za asfaltový. Podle současných předpokladů potrvá úplná uzavírka tři týdny.

S dalšími opravami se počítá na sklonku letošního roku. Uskutečnit by se měla rekonstrukce tramvajových přejezdů Centrálního autobusového nádraží v křižovatce ulic Přemyslova, Kalikova a Skvrňanská a má být zahájena také dlouho očekávaná rekonstrukce tramvajové trati v Pražské ulici a U Zvonu. Pokračovat se bude s výstavbou trolejbusové trati v Borské ulici v úseku Na Belánce Němejcova.

Aktuální informace o jednotlivých uzavírkách lze získat na internetových stránkách http://aplikace.plzen.eu/doprava.

Významné uzavírky (xls, 57.62 kB)
Mapa (jpg, 437.50 kB)
Zveřejněno: 27. 3. 2013, Pecuch Martin