Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Druhý zářijový týden bude v Plzni patřit vědě

Druhý zářijový týden bude v Plzni patřit vědě

Banner Dny vědy a techniky

Laserové technologie, virtuální realita nebo 3D tisk. S cílem pobavit vědou pořádá Západočeská univerzita další ročník Dnů vědy a techniky. Návštěvníci se tak mohou těšit na šest dnů nabitých jiskřivými experimenty, bublajícími kádinkami, blikajícími monitory, spalujícími lasery a počítači.

Od 9. do 12. září bude tvořit zázemí akce kampus Západočeské univerzity. Zájemci budou moci nahlédnout do školních laboratoří se špičkovým vybavením nebo si například vytvořit vlastní hologram. Z důvodu omezené kapacity je však třeba se na tyto aktivity předem registrovat na webu www.dnyvedy.zcu.cz.

V pátek 13. a v sobotu 14. září se pak interaktivní výstava přesune do centra města. Expozice vystavované v centru města fungují jako jakýsi veletrh vědy a poznávání a jsou volně přístupné. Návštěvníci si budou moci zkusit naprogramovat legorobota, vyzvat počítač na souboj na autodráze nebo se přesvědčit, že slunce dokáže rozpohybovat model vrtulníku i terénního auta.

Informace k programu jsou k dispozici i na akce.plzen.eu

Zveřejněno: 6. 9. 2013, Pecuch Martin