Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Dvouletý tygr ussurijský César odcestoval do…

Dvouletý tygr ussurijský César odcestoval do zoo Limpopo na Ukrajině

Zdroj foto: Zoo Plzeň

Ukrajinská zoologická zahrada Limpopo u Lvova se stane domovem dvouletého samce tygra ussurijského Césara z plzeňské zoo. Je jedním ze tří sourozenců, které tady v létě 2011 porodila tygřice Tsamara. Ta v zahradě zůstává s posledním z trojice Cicerem, pro kterého chovatelé rovněž hledají nový domov.

První tygr ussurijský Amur byl v Plzni pokřtěn v roce 1982. Tygřici Bellu, která se narodila v roce 2005 a jejímiž rodiči jsou Tsamara a Mauglis, odchovává zoo Lipsko.

Tygr ussurijský je největší kočkovitá šelma světa, patří ale ke kriticky ohroženým živočichům. Ve volné přírodě se pohybuje kolem 400 zvířat. V řízených chovech a plemenných knihách jich je až jeden tisíc.

Zveřejněno: 8. 10. 2013, Pecuch Martin