Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Expozici v Kopeckého sadech dostal Jiří…

Expozici v Kopeckého sadech dostal Jiří Menzel jako dárek

Výstavu si mohou návštěvníci prohlédnout v Kopeckého sadech.

Unikátní výstava v plzeňských Kopeckého sadech připomíná významné životní jubileum režiséra Jiřího Menzela. Je koláží fotografií z velké většiny dosud nepublikovaných snímků a doplňují ji oblíbené bonmoty z režisérových filmů a také úryvky z memoárů, které v současné době připravuje. „Jde spíše o úsměvnou přehlídku výjimečných momentek a zlidovělých hlášek z režisérovy filmografie, stejně jako připomenutí a odhalení zajímavých událostí i z ostatních sfér jeho působení,“ upřesňuje autorka expozice Veronika Gondová. Výstava byla zahájena ve středu 24. dubna v rámci filmového festivalu Finále a jako dárek ji Jiřímu Menzelovi připravila jeho žena Olga. Putovní výstavu uvidí lidé i v dalších městech – v Praze, Ostravě a Brně.

A s čím má spojený Jiří Menzel festival Finále? „Dostal jsem tu dvakrát cenu. Za Rozmarné léto to byl sud piva a prasečí hlava. To si dodnes pamatuji, taky z toho mám nějaké fotky. Druhou cenu jsem tu obdržel už po Listopadu za film Skřivánci na niti. A jsem rád, to jistě,“ uvedl pro zpravodaj festivalu Jiří Menzel.

Zveřejněno: 25. 4. 2013, Mařanová Helena