Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Festival Finále zahájila předpremiéra filmu…

Festival Finále zahájila předpremiéra filmu Jako nikdy

V neděli byl zahájen letošní ročník festivalu Finále

Předpremiéra nového českého filmu Jako nikdy režiséra Zdeňka Tyce s Jiřím Schmitzerem, Taťjanou Medveckou a Petrou Špalkovou zahájila včera 26. ročník filmového festivalu Finále Plzeň. Před samotnou projekcí byly divákům představeny ukázky soutěžních dokumentárních a hraných filmů, které se ucházejí o hlavní cenu Zlatého ledňáčka, a také poroty, které o vítězi budou rozhodovat. Festival uvede na 170 snímků. Zahraniční kinematografie je letos zastoupena německou tvorbou, která kromě hraných a dokumentárních snímků a výběru krátkých filmů představí práci výrazných německých režisérů a jejich kolegů v několika tematicky laděných debatách.

Nedělním slavnostním večerem provázel písničkář Jan Burian. Za město Plzeň se jej zúčastnil primátor Martin Baxa.

Ilustrační fotografie z filmu Jako nikdy

Zveřejněno: 22. 4. 2013, Mařanová Helena