Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Festival Můj život se stářím začíná v neděli

Festival Můj život se stářím začíná v neděli

Plzeňský festival o životě s odlišností nazvaný Můj život s…, jehož hlavním smyslem je poukázat na rozličné palčivé sociální problémy, vstupuje v neděli 6. října do druhého ročníku.

„Můj život s… je sociální festival, jehož cílem je přiblížit nejširší veřejnosti vybrané sociální téma pomocí kulturních zážitků, jako jsou divadelních představení, výtvarné i filmového umění či koncerty. Kulturní aktivity jsou pak doplněny přednáškami a diskusemi na dané téma. Každý z ročníků festivalu má své ústřední motto. Obsahem prvního, který se konal v loňském roce, byla HIV pozitivita, letos se budeme věnovat stáří,“ vysvětluje obsah a smysl festivalu hlavní koordinátorka celého projektu Marcela Mašínová z občanského sdružení PaNaMo.

Program festivalu odstartuje v neděli 6. října v 17:30 v kavárně Inkognito v Husově třídě v Plzni vernisáží fotografií Filipa Fojtíka nazvanou jednoznačně Stáří. Fotografie tu budou ke zhlédnutí až do neděle 9. listopadu.

Hlavní program festivalu se uskuteční 4. – 8. listopadu v různých plzeňských kulturních zařízeních. „Zájemci se mohou například těšit na besedu s přední českou socioložkou Jiřinou Šiklovou, která se koná 7. listopadu v RDC Totem v Kaznějovské ulici, dále na promítání polského filmu Čas umírat v kině Beseda či na divadelní představení Makropulos v Divadle Alfa,“ zve na program Marcela Mašínová.

Program festivalu najdete www.mujzivots.cz

Zveřejněno: 3. 10. 2013, Pecuch Martin