Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Finalista Ceny Jindřicha Chalupeckého…

Finalista Ceny Jindřicha Chalupeckého představí svá díla v Plzni

Finalista Ceny Jindřicha Chalupeckého představí svá díla v Plzni

Václav Magid, jeden z finalistů Ceny Jindřicha Chalupeckého, představí plzeňské veřejnosti svá díla formou přednášky. Vysvětlí základní metody své práce, v níž kombinuje video, hudbu a kresbu. Václav Magid ale také zhudebňuje politické slogany podle skutečných pravidel hudební kompozice i harmonie a následně je přenáší na papír. Právě takovou instalací se aktuálně prezentuje na výstavě letošních finalistů Ceny Jindřicha Chalupeckého ve Veletržním paláci v Praze.

Přednášku, která se koná v sobotu 5. října v 16.30 hodin v Plzni U Zvonu, chce Magid pojmout v širším kontextu a dotkne se témat, jako jsou základy dodekafonické skladby s přihlédnutím k aktuální společenské situaci, význam teorie barev pro výtvarnou tvorbu ve vztahu k institucionální kritice nebo třeba otázka místa umění ve vztahu k teorii a praxi.

Kromě prezentace finalisty se u modulu „Stavebnice“ v prostranství U Zvonu v Pražské ulici uskuteční od 14 do 18 hodin program k historii Ceny Jindřicha Chalupeckého a v 15 hodin ve spolupráci se společností Plzeň 2015 debata na téma Městský život – umění a architektura.

Zveřejněno: 2. 10. 2013, Pecuch Martin