Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Francouzský velvyslanec navštívil plzeňskou…

Francouzský velvyslanec navštívil plzeňskou radnici

Při své celodenní návštěvě Plzně se francouzský velvyslanec J. E. Pierre Lévy setkal na plzeňské radnici s primátorem Martinem Baxou a jeho náměstkyní Evou Herinkovou. Téměř hodinové setkání s tématy spolupráce Plzně a Limoges, činnost plzeňské Francouzské aliance nebo účast primátora na zahajovacím ceremoniálu projektu Evropské hlavní město kultury 2013 v Marseille provázela příjemná atmosféra. „Jsem rád, když mohu opustit Prahu, setkat se a popovídat si s představiteli měst, jako je právě Plzeň,“ uvedl při setkání velvyslanec. Závěr debaty patřil v posledních dnech tolik diskutované přímé volbě prezidenta.

Z radnice mířily kroky francouzského velvyslance Pierra Lévyho, který do Plzně přijel v doprovodu atašé pro spolupráci ve francouzštině Gérarda Enjolrase a atašé pro decentralizovanou spolupráci Denisou Pánkovou-Schránilovou, do Plzeňského Prazdroje a do sídla Francouzské aliance.

Francouzský velvyslanec navštívil plzeňskou radnici

Zveřejněno: 15. 1. 2013, Pecuch Martin