Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Gabriela Demeterová představí Beethovena…

Gabriela Demeterová představí Beethovena publiku v Měšťanské besedě

Gabriela Demeterová představí Beethovena publiku v Měšťanské beseděPřiblížit českému obecenstvu Ludwiga van Beethovena, jednoho z největších skladatelů klasické hudby, jeho slavné sonáty pro housle a klavír, ale také jeho duši a lidský rozměr v dochované soukromé korespondenci je hlavní myšlenkou recitálu s názvem Ludwig van Beethoven: Hudba duše a génia. Koncert houslové virtuózky Gabriely Demeterové se uskuteční ve středu 13. února od 19 hodin v Měšťanské besedě. Program je rozdělen na dvě části. V první se bude pravidelně střídat mluvené slovo s úryvky skladeb. Druhou část zahájí mluvené slovo a zakončí kompletní Kreutzerova sonáta. Úryvky z Beethovenovy korespondence přednese divadelní a filmový herec Marian Roden. Gabriela Demeterová jej přizvala ke spolupráci, aby se slavná díla stala melodramatem, který poodhalí celou Beethovenovu osobnost.

Zveřejněno: 12. 2. 2013, Pecuch Martin