Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Historický víkend aneb Strašidla a mumraje…

Historický víkend aneb Strašidla a mumraje plzeňské

Historické centrum Plzně
14. - 16. června 2013

Panovníci Karel IV. a Rudolf II. se stanou ústředními postavami letošního Historického víkendu. Největším lákadlem třídenního programu bude představení Noc s Karlem IV. v podání souboru muzikálu a operety Divadla J. K. Tyla inspirované muzikálem Noc na Karlštejně. Chybět nebudou ani tradiční akce. V sobotu projdou městem dva průvody, odpoledne to budou účinkující a hosté mezinárodního folklorního festivalu, večer se pak na svůj pochod vydají strašidla. Letos bude jejich průvod poprvé osvětlený. Všichni účastníci by si proto měli kromě strašidelných kostýmů připravit i lucerničky, světýlka či lampiony.

Pestrý program se bude odehrávat na několika scénách v centru. Diváci zhlédnou mimo jiné vystoupení dívčí šermířské skupiny Kam čert nemůže, kapely Strašlivá podívaná, dudáckého souboru The Rebel Pipers Pipe and Drums, hru z dějin slavných Pětatřicátníků a představení o litickém hradu.

Zveřejněno: 12. 6. 2013, Pecuch Martin