Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Hledá se jméno pro nové městské plavidlo

Hledá se jméno pro nové městské plavidlo

Hledá se jméno pro nové městské plavidlo

Zlepšení kvality vody a tím příjemnějšího koupání se dočkají návštěvníci plzeňského Velkého boleveckého rybníka. Napomůže tomu nové plavidlo na kosení vodní vegetace, tzv. harvester, který dokáže regulovat porosty ponořených rostlin. Plzeňané nyní mají prostřednictvím anketní soutěže Radničních listů jedinečnou možnost nový stroj pojmenovat.

Město Plzeň ve spolupráci s redakcí připravilo soutěž, jejímž cílem je získat pro nové plavidlo jméno. Autor návrhu, kterého z došlých tipů vyberou radní města, obdrží věcnou cenu v podobě obsáhlé vlastivědné encyklopedie Plzeňsko – příroda, historie, život. Ocenění předá výherci primátor města Plzně Martin Baxa začátkem dubna u příležitosti slavnostního uvedení plavidla do provozu. „Rádi bychom vítězi nabídli také unikátní zážitek, a to svézt se na harvesteru po hladině Velkého boleveckého rybníka,“ doplňuje Richard Havelka ze Správy veřejného statku města Plzně. V případě, že vyhraje jméno, které zaslalo více čtenářů, výhercem se stane autor návrhu, který bude redakci doručen jako první. Zájemci mohou své tipy posílat poštou nebo e-mailem na adresu radnicnilisty@plzen.eu do 15. března. Nezapomeňte uvést heslo: Harvester.

Plavidlo by se na hladině Velkého boleveckého rybníka mělo objevit na začátku jara. „Považujeme za úspěch, že se podařilo získat moderní zařízení předního evropského výrobce. Jedná se o typ lodi, která například udržovala čistý veslařský kanál na olympiádě v Londýně. Je vybavena opravdu špičkovou technologií,“ říká hydrobiolog Jindřich Duras. Stejný typ harvesteru, který bude napomáhat k udržování čisté vody ve Velkém boleveckém rybníku, mají také v Dánsku. Podobné plavidlo využívají v německém Norimberku. Místní pro něj vybrali jméno „Molly“.

„Toto speciální plavidlo vegetaci poseče až do hloubky 1,8 metru a zároveň ji transportuje do nákladního prostoru, ze kterého je po naplnění vyložena do přepravního zařízení a odvezena k dalšímu využití, například kompostování,“ vysvětluje Richard Havelka.

Zveřejněno: 20. 2. 2013, Pecuch Martin

Významné akce města Plzně

Inovujeme Plzeň
7. 6. 2024 - 8. 6. 2024
Inovujeme Plzeň
Rok české hudby v Plzni
1. 1. 2024 - 31. 12. 2024
Rok české hudby v Plzni