Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Hvězdárna připravila pro školáky…

Hvězdárna připravila pro školáky astronomické kroužky

Hvězdárna a planetárium otevírá astronomické kroužky, jeden pro začátečníky, druhý pro pokročilejší. Oba kroužky obsahují zajímavé lekce nejen z astronomie a kosmonautiky, ale i z dalších příbuzných vědních oborů.

„Jen málokterý ze školáků pozná na obloze víc než Velký vůz. U nás je teorie, kterou někteří znají ze školy, doplněna zajímavými informacemi a hlavně vlastním pozorováním. Školáci či studenti si objekty na obloze sami prohlédnou dalekohledem. Často žasnou, jak jsou v dalekohledu krásné například Saturnovy prstence,“ říká ředitel Hvězdárny a planetária Plzeň Lumír Honzík. „Účastníky kurzu čeká spousta zajímavých informací o Slunci, planetách, planetkách, kometách i hvězdném prachu. Seznámí se ale i s objekty vzdáleného vesmíru. Pochopí, jak vznikají a jak se vyvíjejí hvězdy, co jsou to galaxie, hvězdokupy i mlhoviny. Naučí se také orientovat na hvězdné obloze a základy nebeské mechaniky,“ dodává Lumír Honzík, který kroužky také vede.

Astronomické kroužky jsou určeny především mladým zájemcům o astronomii ve věku přibližně od 12 do 18 let. Roční zápisné do kroužku činí 300 Kč/osobu. Přihlášky a informace získají zájemci osobně, telefonicky nebo e-mailem na pracovišti Hvězdárny a planetária Plzeň, U Dráhy 11, 318 00 Plzeň, tel.: 377 388 400, e-mail: hvezdarna@plzen.eu.

Zveřejněno: 25. 9. 2013, Mařanová Helena