Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Jak vypadá a jak by mohlo vypadat centrum…

Jak vypadá a jak by mohlo vypadat centrum Plzně, představuje výstava v mázhauzu

Výstava Oživení centrální oblasti Plzně

„Mix toho, co se povedlo a co by se povést mohlo,“ nabízí podle slov primátora Martina Baxy výstava s názvem „Oživení centrální oblasti Plzně“ v mázhauzu plzeňské radnice, kterou připravil Útvar koncepce a rozvoje města Plzně. Na výstavních panelech návštěvníkům představí možnou živější podobu ulic v centru nebo vysvětlí myšlenku kříže pěších tras včetně související změny organizace dopravy, upozorní na aktuální bytovou a polyfunkční výstavbu v centru a jeho okolí a nabídne nejlepší výtvarné práce soutěže vyhlášené na téma Centrum města Plzně - tady chci trávit svůj volný čas. Výstavu dnes zahájilo dětské hudební uskupení „Jen tak“ písní, v níž zazněla slova „na Plzeň je moc hezký podívání“. O tom, jestli jsou slova pravdivá, se mohou zájemci přesvědčit až do 24. října.

Za vedení města se vernisáže výstavy zúčastnili kromě primátora Martina Baxy také jeho náměstci Martin Zrzavecký a Petr Rund a za Útvar koncepce a rozvoje města Plzně ředitelka Irena Vostracká.

Zveřejněno: 7. 10. 2013, Pecuch Martin