Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Jazz Quintet reprezentoval Plzeň na…

Jazz Quintet reprezentoval Plzeň na festivalu v Žilině

Návštěva radnice

Foto: odd. protokolu Kanceláře primátora

Na jednodenním festivalu evropské kultury, při kterém se obyvatelé slovenské Žiliny seznamují s kulturou a uměním partnerských měst, reprezentovala město Plzeň skupina Jazz Quintet. Slavnostní přehlídky se zúčastnila náměstkyně primátora pro kulturu a cestovní ruch Eva Herinková, na kterou kromě oficialit a pozdravu návštěvníkům festivalu, čekala druhý den vycházka po jednom z turisticky atraktivních okruhů v okolí Žiliny, jenž vede do rokliny Jánošíkova Diera. „Atmosféra při festivalu byla výborná, kromě nás se tady představily hudební skupiny z Polska, Srbska a městské části Praha 15. Tradiční součástí jsou i různé kulinářské speciality jednotlivých partnerských měst,“ uvedla náměstkyně.

Turistický výlet

Slovenská Žilina je nejmladším partnerským městem Plzně. Smlouva byla podepsána na podzim roku 2010, přestože se řada aktivit nejen v oblasti kultury a cestovního ruchu, ale především mezi základními školami uskutečňovala před jejím podpisem. Partnerství mezi oběma městy je aktivně podporováno také ze strany slovenských občanů žijících v Plzni.

Žilinské kulturní léto 2013

Zveřejněno: 5. 8. 2013, Pecuch Martin