Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Juniorský maraton na náměstí Republiky…

Juniorský maraton na náměstí Republiky odstartovala radní Irena Rottová

Radní pro sport Irena Rottová startuje juniorský maraton na náměstí Republiky.

Radní pro oblast sportu Irena Rottová odstartovala ve středu v pravé poledne na náměstí Republiky plzeňský semifinálový závod juniorského maratonu – Běžíme pro Evropu 2013. V dubnu startují semifinálová klání ve všech třinácti krajích, aby se nejlepší týmy potkaly na finále v Praze 12. května.

Maratonská trať je pro svou délku jednou z nenáročnějších běžeckých disciplín. Z tohoto důvodu je v případě juniorského maratonu přizpůsobena mladým závodníkům. Celý úsek zhruba 42 kilometrů dlouhý je rozdělen na deset částí a zdolává se formou štafety. Smyslem juniorského maratonu je přiblížit maratonskou myšlenku mladým lidem ve věku 14 – 19 let. Cestou připoutat studenty ke sportu se organizátoři snaží napomoci v boji proti problémům mladé generace, jako jsou alkohol, cigarety, drogy nebo vysedávání u počítače.

Zveřejněno: 10. 4. 2013, Mařanová Helena