Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Kardinál Duka bude přednášet na právnické…

Kardinál Duka bude přednášet na právnické fakultě

Kardinál Duka při návštěvě v Plzni u příležitosti vernisáže výstavy o kardinálu Beranovi.

ilustrační fotografie

Kardinál Dominik Duka přijal pozvání právnické fakulty a přijede besedovat se studenty a dalšími zájemci o církevní problematiku. Debata se uskuteční ve čtvrtek 11. dubna od 15 hodin v budově právnické fakulty v sadech Pětatřicátníků 14.

„Církevní otázky jsou v současné době mimořádně aktuální a odpověď na ně může podat sotva kdo povolanější než pan kardinál,“ uvedl děkan Fakulty právnické ZČU Jan Pauly.

S Plzní je kardinál Dominik Duka spjat nejen svojí pracovní pozicí ve Škodovce, kde od roku 1975 pracoval patnáct let jako rýsovač, ale rovněž patnáctiměsíčním pobytem ve věznici na Borech, kam byl umístěn po odsouzení za trestný čin maření státního dozoru nad církvemi.

Zveřejněno: 8. 4. 2013, Mařanová Helena