Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Každý den v jiné časové epoše prožily v…

Každý den v jiné časové epoše prožily v uplynulém týdnu děti z Plzně a Regensburgu

Každý den v jiné časové epoše prožily v uplynulém týdnu děti z Plzně a Regensburgu

Po pravěku, středověku a 60. letech strávili předposlední den letního česko-německého tábora TANDEM jeho účastníci mimo své obvyklé zázemí - v Kořeni u Plané u Mariánských lázní. Společně si prohlédli centrum města Plzně. Při zastávce v historické budově radnice se setkali s primátorem Martinem Baxou.

„Naše partnerství s městem Regensburg za několik týdnu oslaví dvacet let svého trvání. Je velice dobře, že v rámci našich společných vazeb se konají takové akce jako tato a vzájemná spolupráce dobře funguje i na úrovni studentů a mládeže,“ uvedl při setkání primátor Baxa.

Tábor navázal na loňský ročník, který se konal na německé straně a byl financován a organizován Úřadem pro komunální práci s mládeží Magistrátu města Regensburgu. Letošní reciproční tábor koordinovalo Centrum česko-německých výměn mládeže Tandem, projektovými partnery byly Středisko volného času dětí a mládeže Plzeň a Úřad pro komunální práci s mládeží Magistrátu města Regensburgu s finanční podporou města Plzně.

Zveřejněno: 30. 8. 2013, Pecuch Martin