Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Kmotrem samečka nyaly nížinné se stal…

Kmotrem samečka nyaly nížinné se stal náměstek Martin Zrzavecký

Náměstek Martin Zrzavecký krmí antilopy v plzeňské zoo.

Foto: Jaroslav Vogeltanz

Dalším přírůstek do stáda nyal nížinných, antilop z řidších lesů nebo křovinatých savan Afriky, je sameček Amfík. V plzeňské zoo se narodil 9. června. Jméno mu vybral ekonomický náměstek primátora Martin Zrzavecký, který se zároveň stal jeho kmotrem. Nyaly mají také nově otevřenou expozici, ve které žijí v sousedství pštrosů, zeber a antilop vodušek červených.

Ve stádě nyal může být vždy jeden dospělý samec. Ten se výrazně liší od světlejších, menších a bezrohých samic krásnými rohy, tmavší dlouhou srstí a větší výškou. V České republice je chová královédvorská, liberecká a plzeňská zoo. První nyalou v Plzni je Mex z Drážďan. Narodil se v roce 2007, přijel jako roční. První mládě Indaby se v plzeňské zoo narodilo v únoru 2011. Od jeho narození zde přišlo na svět dalších 7 mláďat, stádo je nyní osmičlenné.

Zveřejněno: 27. 8. 2013, Mařanová Helena