Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Knihovna na Borských polích se studentům…

Knihovna na Borských polích se studentům otevře v říjnu

Vizualizace

V říjnu se studentům Západočeské univerzity v Plzni otevřou prostory nové knihovny, která se buduje v kampusu na Borských polích. Třípodlažní budova vyjde na 58 milionů korun, dalších zhruba 22 milionů si vyžádá vybavení, jako je software a nové knihy. Nyní je prakticky hotová hrubá stavba. V příštích čtrnácti dnech budou stavebníci pracovat na propojení obou částí, nové a stávajcí.

Moderní budova umožní univerzitě zvýšit knihovní fond, v podzemí se počítá s archivem se skoro čtyřmi kilometry polic, jehož kapacita se oproti současnému stavu zdvojnásobí. Rozšíří se nabídka knih a dokumentů v elektronické podobě. Nové prostory studentům nabídnou další možnosti. Například se mohou těšit na skupinové i individuální studovny a také kavárnu, která bude součástí relaxační zóny.

Knihovna na Borských polích se studentům otevře v říjnu

Zveřejněno: 15. 2. 2013, Pecuch Martin