Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Knihovna nabízí smartkatalog do mobilu

Knihovna nabízí smartkatalog do mobilu

Ilustrační foto z Knihovny města Plzně

Ilustrační foto

Čtenáři, kteří vlastní chytré telefony s internetovým prohlížečem a přístupem k internetu, konkrétně iPhone či iPad, anebo mobily či tablety s operačním systémem Android, si z webových stránek Knihovny města Plzně mohou stáhnout aplikaci on-line katalogu se všemi funkcemi. „Tento tzv. smartkatalog jim umožní pomocí mobilu nejen vyhledávat knihy ve fondu celé knihovny, ale i přístup do jejich čtenářského konta, rezervaci a prodlužování výpůjček. Doslova po ruce budou mít také seznam čerstvě zpracovaných nových knih,“ uvedla ředitelka knihovny Helena Šlesingerová, která se těší, že nová služba osloví v první řadě mladé lidi.

Návod k instalaci a ovládání aplikace je umístěný na http://www.knihovna.plzen.eu/smartkat.php.

Zveřejněno: 16. 9. 2013, Mařanová Helena