Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Koncert připomene výročí úmrtí Adolfa Loose

Koncert připomene výročí úmrtí Adolfa Loose

Skladby Hannse Eislera, Antona Weberna a Arnolda Schoenberga zazní v neděli 25. srpna v prostorách bývalého Semlerova bytu na Klatovské tř. 19. Koncert se koná u příležitosti 80. výročí úmrtí významného průkopníka moderní architektury i životního stylu Adolfa Loose, který je kromě jiného autorem interiéru právě Semlerova bytu. Mimořádnou hudební lahůdku z Vídně první poloviny 20. století v podání Sojkova kvarteta uslyší návštěvníci díky plzeňskému sdružení Lochotínský pavilon, které akci pořádá ve spolupráci s dobrovolníky a s městem Plzeň. Zcela poprvé v Plzni kvarteto představí skladbu Loosova někdejšího vídeňského přítele Arnolda Schoenberga s názvem Zjasněná noc.

Začátek koncertu je v 18 hodin.

Další informace jsou k dispozici na www.koncerty-plzensko.cz

Zveřejněno: 13. 8. 2013, Pecuch Martin