Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Konference se zaměřila na vztahy mezi Čechy…

Konference se zaměřila na vztahy mezi Čechy a Slováky

Konference se zaměřila na vztahy mezi Čechy a Slováky

„V pondělí si budeme v Plzni připomínat 95. výročí založení Československa. Státu, který sice již neexistuje, ale to nebrání tomu, abychom se i nadále setkávali, poznávali, vzájemně obohacovali a spolupracovali. Možná tím více je nezbytné tyto vztahy udržovat a smysluplně rozvíjet. Tříleté partnerství našich měst je praktickým příkladem této snahy. Spolupracujeme v kulturní oblasti i vzdělávání, rádi bychom otevřeli možnosti spolupráce v oblasti ekonomické. Je výhodou, že při těchto stycích či setkávání nepotřebujeme tlumočníky. Už jenom tento fakt svědčí o naší jedinečné blízkosti,“ zaznělo v proslovu primátora Martina Baxy na konferenci, která byla věnována partnerství měst Plzeň a Žilina. V rámci 10. ročníku Česko – Slovenských dnů ji zorganizoval plzeňský Slovensko-český klub.

Konference se zaměřila na vztahy mezi Čechy a Slováky

Konference, která byla zaměřena nejen na vzájemnou spolupráci partnerských měst Plzně a Žiliny, ale také na rozvoj česko-slovenských vztahů a vzájemnosti v nejrůznějších oblastech, se zúčastnili biskup plzeňský František Radkovský, biskup žilinský Tomáš Galis, ředitel úřadu Žilinského kraje Pavol Holeštiak, primátor Žiliny Igor Choma, senátoři Milada Emmerová a Jiří Bis nebo náměstek primátora Martin Zrzavecký.

Zveřejněno: 25. 10. 2013, Pecuch Martin