Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Košičtí umělci představí díla vzniklá během…

Košičtí umělci představí díla vzniklá během rezidenčního pobytu na Světovaru

Umělci z Košic tvořili dva měsíce v prostorách plzeňského Světovaru.

Výsledky svého dvouměsíčního působení na Světovaru odtajní ve středu 18. září od 19.30 hodin dva umělci z Košic, Tibor Nagy Grosso a Tomáš Šperňák. Tibor Nagy Grosso si dal za cíl vytvořit instalaci, ve které využije cirkulaci vody v prostoru, zrcadlo a světla, jakýsi vizuální zavlažovací systém, jenž má navodit atmosféru „Příběh Světovaru – minulost v přítomnosti teď a tady“. Tomáš Šperňák známý pod přezdívkou „tosper“ měl v plánu vytvořit zvukový průvodce Světovarem. Ještě před tím, než bude mít veřejnost možnost posoudit jejich snažení, přestaví své kuchařské umění jeden z ředitelů společnosti Plzeň 2015 Petr Forman. Podle receptu „Vaříme pět let, průběžně mícháme, kořeníme, v září 2014 ochutnáme a v lednu pozveme celou Plzeň i Evropu na kulturní hostinu!“ připraví ochutnávku španělské gastronomie a programu projektu Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015.

Zveřejněno: 16. 9. 2013, Mařanová Helena