Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Koterovští hasiči získali dva nové vozy

Koterovští hasiči získali dva nové vozy

Ilustrační fotografie

Sbor dobrovolných hasičů Plzeň-Koterov převzal do užívání dva nové vozy a vybavení v celkové hodnotě 3,2 milionu korun. Jedná se o speciální hasičské vozidlo Renault Midlum, které nahradí 25 let starou avii, a osobní vůz Škoda Yeti 4x4. Ten získali namísto zásahového vozidla, které hasičům v červnu při ostrém zásahu zničil nepozorný řidič.

První ze zmiňovaných vozidel bude sloužit k náročnějším technickým výjezdům, kdy je třeba vzít větší množství materiálu a nářadí. Například k popadaným větvím či stromům po vichřici, odstraňování škod po velké vodě a také k tažení přívěsu s člunem. Pořizovací cena vozu je 2,3 milionu korun, které zaplatilo město. Městský obvod Plzeň 2 koupil za 465 tisíc vybavení.

„Koterovští dobrovolní hasiči jsou v pořadí již pátým sborem, který od města získal v moderní a potřebné technické míře vybavený dopravní automobil. Jedná se o dlouhodobou podporu plzeňských dobrovolných hasičů, jejichž důležitost a potřebnost si město uvědomuje,“ uvádí Petr Liška, vedoucí odboru krizového řízení magistrátu.

Slavnostního předání se zúčastnil náměstek primátora Petr Rund.

Koterovští hasiči získali dva nové vozy

Foto: Odbor krizového řízení MMP