Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Kulturquell nabízí zajímavé diskutéry,…

Kulturquell nabízí zajímavé diskutéry, například bývalého studenta, který se podílel na pádu Slobodana Miloševiće

V minulém ročníku se diskutovalo v plzeňských barech a hospodách.

Siniša Šikman vedl jako student na přelomu let 1996 a 1997 v Bělehradě čtyřměsíční studentské protesty. V říjnu 1998 se stal jedním ze zakládajících členů hnutí OTPOR!, kterému je připisován největší podíl na pádu Slobodana Miloševiće v roce 2000. S touto významnou osobností se mohou setkat účastníci diskusního projektu Kulturquell, který podruhé v Plzni pořádá společnost Plzeň 2015. Zázemí pro  projekt, jehož tématem je letos význam kreativity lidí pro společnost, poskytne v sobotu 20. dubna bývalém kina Elektra. Otevře k tomu i prostor, který je nyní pro veřejnost zcela nepřístupný.

Siniša Šikman není jedinou pozoruhodnou osobností, která přijala pozvání k debatě. Tváří v tvář budou moci lidé zasednout například se Štěpánem Škochem, hudebníkem, zvukařem, producentem a členem kapely Chinaski, s Ragnarem Siilem, prvním náměstkem Ministerstva kultury Estonské republiky, který vede komisi pro Úmluvu UNESCO o rozmanitosti kulturních projevů, s Milanem Zeleným, který od roku 1967 žije v USA a který říká, že jedinou možnou strategií, jak žít v současném světě, je strategie 3P – Pochopit – Přizpůsobit se – využít nabízených Příležitostí nebo s Martinem Leskovjanem, členem skupiny Ztohoven, žákem Martina C. Putny  a také realizátorem kampaně na záchranu lázní v Kyselce.

Zaregistrovat se k půlhodinovému soukromému rozhovoru s vybraným hostem je možné pomocí webové stránky www.kulturquell.cz.

Zveřejněno: 8. 4. 2013, Mařanová Helena

Významné akce města Plzně

Treffpunkt
25. 4. 2024 - 27. 4. 2024
Treffpunkt
Slavnosti svobody Plzeň
3. 5. 2024 - 6. 5. 2024
Slavnosti svobody Plzeň
Rok české hudby v Plzni
1. 1. 2024 - 31. 12. 2024
Rok české hudby v Plzni